Bugun...Yenikapı ile verilen ders
Tarih: 08-08-2016 11:39:35 + -


Kıyama durdu millet huzuru Rahman’da. ALLAH rahman ve rahimdir bunu unutma. İslam’ın tek hamisi olan Allah, bu milleti her zaman koruyacaktır elbet.


Yenikapı ile verilen ders

Yenikapı ile verilen ders

Dün Yenikapı’da gerçekleştirilen Cumhuriyet tarihinin en büyük mitingi, Türk milletinin demokrasiyi ne kadar benimsediğini ve vaz geçilmez olarak gördüğünü gözler önüne serdi. Bağımsızlık kolay elde edilmiş bir durum değil. Osmanlı’nın hain işbirlikçilerin de desteğiyle yıkılmasından sonra kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kurulduğu günden bugüne hain saldırılardan bir türlü kurtulmadı. Yeni Cumhuriyetin düşmanları hep oldu ve olacak. Fakat artık millet çok daha uyanı, çok daha vatansever, çok daha aşık memleketine. Bir taşına bin kişinin rahatlıkla canını feda edeceği bir durum var ortada. Vatan asla pazarlık konusu olmaz. Vatan konu olunca her şey teferruat olur.

15 Temmuz günü akşamı Feto terör örgütünün Cumhuriyetimize yaptığı saldırı, vatansever Türk halkı tarafından püskürtüldü. Bu püskürtme, sadece Feto’ya değil, aynı zamanda dünyaya da bir şahlanış ve yenilmezlik mesajı oldu. Aynı zamanda içerde bir özlenen birliğin oluşmasına sebep oldu. Eski defterler kapatıldı. Yeni sayfalar açıldı. Muhalefet ve iktidar arasında birlik duyguları gelişti. Vatan sathı her düşünce ve inanış tarafından cansiperane müdafaa edildi.

Yenikapı mitingi bu birliğin, dirilişin, haykırışın ifadesidir. Dünyada Türkiye için bölme, parçalama, ele geçirme, istediği gibi at oynatma hevesi olan dost görünümlü düşman ülkeler için bir güç gösterisi oldu. Artık Türkiye’ye bakarken bu kansızlar daha derin düşünecekler. Bu nedenle de bundan böyle daha güçlü ve uyanık olmak zorundayız. Düşman bize daha farklı silahlar ile saldıracaktır. Biz de devrin silahlarını en iyi şekilde kullanmak için üstün gayret göstermeliyiz.

15 Temmuz akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi, halkımızın 'peygamber ocağı' olarak adlandırdığı Türk Silahlı Kuvvetlerinin vatanını, milletini, bayrağını seven ezici çoğunluktaki mensuplarıyla kesinlikle hiçbir alakası olmayan bir avuç çete mensubunun kalkışmasıdır. Devlet de millet de bu hainleri asla affetmeyecektir.

Milletimiz, 'Bayrak, vatan, devlet ve milleti için ölürsem şehit, kalırsam gazi...' anlayışıyla ve bir ibadet feyziyle hain darbe girişimine karşı sokaklara çıkarak göğsünü tanklara siper etmiş, gövdesini paletlerin altına sermiştir. Millet, milletin emrinde olmuştur.

Bu aziz Millet, Türk vatanını çekemeyen, üzerine çöreklenmek isteyen ne ve FETÖ'nün sırtını sıvazlayan kanı bozuk çevrelere karşı dik durdu. Eline silah tutuşturulan aklını ve bedenini satmışların karşısında asla geri adım atmadan canı pahasına topyekun bir savunma yaptı.

15 Temmuz darbe teşebbüsü 627 yıl önce Kosova’da mağlup olanların yeril işbirlikçi piyonlar kullanarak kalkıştığı yeni bir satılmışlık hikayesidir.

15 Temmuz, Allah’ın zalimlere karşı mazlumları korumasıdır. Oyun düzenleyenlerin oyunlarını başlarına geçirmesidir. Allah’a tevekkül edenlerin gözyaşlarının Allah’ın nezdinde kabul bulmasıdır.

Ferasetli yüce imanlı büyük Türk milletinin Allah izni vermedikçe içte ve dışta yenilmez olduğunun ilanıdır. En güçlü silahlar ile dahi bu milletin imanının söndürülemeyeceğinin mührüdür 15 Temmuz.

07 Temmuz 2016 günü Yenikapı’da yapılan birlik ve beraberlik mitingi ile tek yürek olan millet tüm dünyaya şunu gösterdi. Bu millet asla esir edilemez. Bu yeni bir Türkiye’nin diriliş destanıdır. Ülkenin her ferdi için; tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet vazgeçilmez ülküdür.

Şimdi millet şöyle sesleniyor hain ve uşaklara:

“Artık yok öyle yağma”

Hadi git arkana bakma

Feto’yu da al yanına

Git beddua seanslarına

Kıyama durdu millet huzuru Rahman’da. ALLAH rahman ve rahimdir bunu unutma. İslam’ın tek hamisi olan Allah, bu milleti her zaman koruyacaktır elbet.

Hüseyin KAYA

Huskaya64@hotmail.com

08/08/2016


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ
 • MERDER ZİYARETLERİ1
  MERDER ZİYARETLERİ1
 • MERDERDE EĞİTİM
  MERDERDE EĞİTİM
 • MERDERİN AÇILIŞI
  MERDERİN AÇILIŞI
 • MEDER KİTAP DAĞITIMI
  MEDER KİTAP DAĞITIMI
 • Mersaviler
  Mersaviler
 1. MERDER EĞİTİM MERKEZİ
 2. MERDER ZİYARETLERİ1
 3. MERDERDE EĞİTİM
 4. MERDERİN AÇILIŞI
 5. MEDER KİTAP DAĞITIMI
 6. Mersaviler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 • SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
  SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 • MERSAVİ AŞİRESİ 2
  MERSAVİ AŞİRESİ 2
 • MERSAVİ AŞİRETİ 1
  MERSAVİ AŞİRETİ 1
 1. MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 2. SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 3. MERSAVİ AŞİRESİ 2
 4. MERSAVİ AŞİRETİ 1
VİDEO GALERİ
YUKARI