Bugun...SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ
Tarih: 24-02-2014 16:34:12 + -


MERDER EĞİTİM MERKEZİ, SODES’in bölgemiz kalkınması için 2008 yılında sunduğu imkânlar ile kurulmuş bir eğitim merkezidir.


SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ

MERDER EĞİTİM MERKEZİ, SODES’in bölgemiz kalkınması için 2008 yılında sunduğu imkânlar ile kurulmuş bir eğitim merkezidir.

Sosyal destek programı (SODES) doğu ve güneydoğu illerine büyük imkânlar sundu. Milletle hizmet etmek amacı ile hazırlanan projelerin bölgeye kattığı katma değer gözle görünür bir hareketlilik ile bölgede hayatı canlandırmıştır.

Bu canlılık içinde MERSAVİLERİN hazırlamış olduğu MERDER EĞİTİM MERKEZİ, sayın başbakanımızın deyimi ile aşiret çocuklarının eğitime verdiği önemi göstermesi bakımından bir çılgın projedir.

Devletin verdiği hibenin yanı sıra dernek yönetim kurulu üyelerinin en az devletin hibesi kadar destek vererek eğitim yerinin hazırlaması büyük bir fedakârlık ve insanlık örneğidir.

Kırsal kesimde yaşayan ve bir dershaneye gidemeyen gençlerin önüne çok güzel imkânlar ile donatılmış bir eğitim merkezi çıkarmak ve bu eğitim merkezinin kapısından içeri ücretsiz buyur etmek…  İşte kitap, dergi, öğretmen; işte modern ve teknoloji destekli derslikler deyip okuma fırsatı sunmak…  Ne güzel bir duygudur bu, hayır sahipleri için…

Süleymaniye gibi bir gecekondu mahallesinde son derece modern görünümlü lüks bir eğitim merkezinde eğitim görmek güzel Urfa’mızın en lüks semtindeki bir dershanenin tüm imkânlarını bu gençlerin hizmetine sunmak ne güzel…

SODES, MER-DER’i yaşattı. MER-DER de SODES’İ tanıttı bölge insanına. Bu projenin en önemli hedeflerinden biri de devleti millete sevdirmekti. MER-DER bunu başardı. Şimdi SODES, devletin milletini kucaklaması anlamına gelmektedir. Devletin şefkatli eli imkânsızı başaran genç kuşaklar yetiştirmiştir. Nitekim öğrencimiz Bakır DEMİR, bu imkânlar olmasa idi hayalinde yaşattığı hukuk fakültesine girme şansı yakalayamayacaktı. Onun için bir hayal gerçek oldu.

MER-DER Eğitim Merkezi Projesi fikri ilk ortaya çıktığında projeyi hazırlayan arkadaşlarımız bile projenin kabul edileceği hususunda umutlu değildi. Fakat proje, revizyon şartı ile kabul edildiğinde proje ekibi de dernek yönetimi de büyük şaşkınlık yaşadı. Öyle duygulandık ki, bir süre hayal olduğunu, bunun gerçek olmadığını düşündük. Oysa öyle değilmiş; devlet vatandaşını korumak ve yaşatmak için samimi ve dürüst duygular ile yapılan tüm projelere onay vermişti. İmkânı olmayana imkân sunan proje ile devlet dershaneye gidememiş olan gençlerin önünü açmış ve onlara yeni ufuklara yelken açama fırsatı vermiş oldu. Çok kısa sürede de semeresi alındı. Her biri ayrı bir umut hikâyesi olan birçok hayal gerçek oldu.

SODES’in bize verdiği imkânlar kadar da bizim katkımız oldu bu projeye. Arkadaşlarımızın bir kısmı yılların birikimini, bir kısmı bankalardan çektiği krediyi, sadece proje sağlıklı yürüsün ve gerçek hedefine ulaşsın diye harcadı. Proje yürütücü olarak yapılan bu büyük fedakarlık, projenin üç yıl üst üste geçmesine sebep oldu.

Biz bu dünyadan kazanmak için değil, ahretimize yatırım yapmak için gayret ettik ve bunu yapmaya da devam edeceğiz.

Böylesine güzel imkanlarla bezenmiş bir İstanbul Dershanesi görünümündeki MER-DER Eğitim Merkezi ile bölgemizin çehresi değişti. Vatandaşımız kendisine verilen değerin karşılığında çocuklarının iyi bir eğitim ile yetişmesi sonucu devlet ve millet birlikteliğinin sonuçlarını gördü.

MER-DER Eğitim Merkezi, gecekondu mahallesinde,  bulutsuz, berrak bir bahar akşamının dolunayı gibi görünmektedir.

Kapısında SODES MER-DER EĞİTİM MERKEZİ yazan bina, devletin vatandaşına açılan sıcak kucağıdır.

Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MERDER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ
 • MERDER ZİYARETLERİ1
  MERDER ZİYARETLERİ1
 • MERDERDE EĞİTİM
  MERDERDE EĞİTİM
 • MERDERİN AÇILIŞI
  MERDERİN AÇILIŞI
 • MEDER KİTAP DAĞITIMI
  MEDER KİTAP DAĞITIMI
 • Mersaviler
  Mersaviler
 1. MERDER EĞİTİM MERKEZİ
 2. MERDER ZİYARETLERİ1
 3. MERDERDE EĞİTİM
 4. MERDERİN AÇILIŞI
 5. MEDER KİTAP DAĞITIMI
 6. Mersaviler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 • SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
  SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 • MERSAVİ AŞİRESİ 2
  MERSAVİ AŞİRESİ 2
 • MERSAVİ AŞİRETİ 1
  MERSAVİ AŞİRETİ 1
 1. MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 2. SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 3. MERSAVİ AŞİRESİ 2
 4. MERSAVİ AŞİRETİ 1
VİDEO GALERİ
YUKARI