Bugun...ŞİMDİ BEN NE YAPAYIM
Tarih: 18-07-2016 11:17:42 Güncelleme: 01-08-2016 08:30:42 + -


Darbe söylentileri dillendirilmeye başlandığında evde televizyon karşısında idim. Haberlerde ilginç bir durum vardı. Köprüler tutulmuş insanlar yollarda kalmıştı.


ŞİMDİ BEN NE YAPAYIM

ŞİMDİ BEN NE YAPAYIM

Darbe söylentileri dillendirilmeye başlandığında evde televizyon karşısında idim. Haberlerde ilginç bir durum vardı. Köprüler tutulmuş insanlar yollarda kalmıştı. Henüz ne olduğu belli değildi. İlk anda bir bomba ihbarı olabilir diye düşündüm. Nitekim terör hortlamış ve serseri mayın gibi nereye nasıl saldıracağı belli değildi. Zaten terör insanları hedef aldığından en büyük kayıp köprülere zarar vermekle olur diye düşünmüş olabilirlerdi. Asker de buna göre tedbir almış diye düşündüm. İlerleyen saatlerde bunun düşündüğüm gibi olmayıp TSK içine sızmış bir takım hainlerin sinsi planı neticesinde Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı darbe girişiminde bulunulma durumu olduğunu haberlerden öğrendim.

Halkın evlerinden çıkmayıp darbeye boyun eğmesi isteniyordu. Seksen darbesini gören biri olarak evlerde hapsolup da “hadi iyi darbeler” diyemedim. Evden çıkmak istedim. Hanım; “henüz durum netleşmedi. Dur hele  biraz dedi. Biraz daha beklemek zorunda kaldım. Daha sonra halkın, İstanbul ve Ankara’da sokaklara döküldüğünü televizyonlardan öğrenip de tüm basın yayın kuruluşlarına da saldırılar altında olduğunu öğrenince “artık evde duramayız” dedim. Ve kendimi dışarı attım. Sokaklar gündüz gibi idi. Halk darbecilerin söylediklerinin aksine sokaklarda idi. Sağcısı, solcusu, liberali, muhafazakârı sokaklarda idi. Demokrasi bedelsiz elde edilmeyecek bu belli idi. Çok şükür ki Urfa’da, Şanlıurfa’da asker o deliliği yapamamış ve güvenlik kuvvetleri zamanında olaya müdahil olmuşlardı. Fakat Ankara ve İstanbul’dan gelen haberler ile üzüntü duyduk. Bazı kansızlar masum insanların üstüne ateş etmiş ve şehit olmalarına sebep olmuştu. Şehitlik tabi ki en büyük mertebe idi ama bu kansızların eliyle olmamalıydı.  Evden çıkarken, “yaşım elli olmuş zaten, ne zaman nerede öleceğimiz belli değil ve bir gün mutlaka öleceğiz. Öyleyse ölüm bugün olmalı olacaksa. Milletin en şereflileri arasına girmeliyim.” Diye düşünmüştüm. Ankara’da ve İstanbul’da adına abideler dikilmesi geren şerefli şehitlerimiz vardı.

İşte milletin bu vatan aşkı, darbeye karşı asil tutumu sayesinde girişim başarısız olmuştur. Millet oy vererek cumhura başkan olarak Ankara’da en yüce makamı sunduğu Başkomutanına sahip çıkmıştı.

Bu gün bayram olmalıdır. Demokrasi bayramı. Her yıl büyük bir coşku ile bugün insanlar sokaklara çıkmalı ve sabahlara kadar korna çalmalıdır. Ben ki arabamı gelin arabası olarak kullandığımda bile insanlar rahatsız olmasın diye korna çalmayan biri idim. Bugün doyasıya korna çaldım. Çocuklarımla tam eğlendim, bayram ettim. Bugün bayram hiç yatmayın gençler, bayram en güzel böyle geçer.

 

Hüseyin KAYA

16/07/2016


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • İSTİŞARE TOPLANTILARI_1
  İSTİŞARE TOPLANTILARI_1
 • MERDER ZİYARELER
  MERDER ZİYARELER
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ
 • MERDER ZİYARETLERİ1
  MERDER ZİYARETLERİ1
 • MERDERDE EĞİTİM
  MERDERDE EĞİTİM
 • MERDERİN AÇILIŞI
  MERDERİN AÇILIŞI
 1. İSTİŞARE TOPLANTILARI_1
 2. MERDER ZİYARELER
 3. MERDER EĞİTİM MERKEZİ
 4. MERDER ZİYARETLERİ1
 5. MERDERDE EĞİTİM
 6. MERDERİN AÇILIŞI
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 • SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
  SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 • MERSAVİ AŞİRESİ 2
  MERSAVİ AŞİRESİ 2
 • MERSAVİ AŞİRETİ 1
  MERSAVİ AŞİRETİ 1
 1. MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 2. SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 3. MERSAVİ AŞİRESİ 2
 4. MERSAVİ AŞİRETİ 1
VİDEO GALERİ
YUKARI