Bugun...SABIR AMA NEREYE KADAR
Tarih: 26-03-2019 15:50:38 Güncelleme: 26-03-2019 15:58:38 + -


Filistin'e yapılan İsrail zulmünü şiddetle kınıyor ve Allah'a tevekkül eden Müslümanların, bir gün Allah tarafından gelen kudretli bir lider ile İslam'ın bayrağını İsrail semalarında dalgalandıracağına olan inancımız tamdır. O günün gelmesini bekliyoruz.


SABIR AMA NEREYE KADAR

SABIR AMA NEREYE KADAR

Allah sabredenlerle beraberdir. Bu doğru ama sabır nereye kadar?

Tedbir ama mücadele de gerekmez mi?

Herkes Filistinlilere sabır diliyor. Sabır kolay bir lokma değil; perişanlıktır, sürünmedir, eziyettir, kana bulanmadır, diş bilemedir, öfkelenmedir. Tüm bunlara sabretmek de kolay değildir. Allah sabredenlerle beraberdir. Ama Allah’ın dediği ölçüde olursa tabi. Allah size eziyet ve sıkıntı verenlere bir ömür boyu sabırla tahammül edin, sizi yok etmelerine müsaade edin demiyor ki. Tam aksine “onlarla onların silahları ile mücadele edin” de diyor. Bu mücadele nasıl ve hangi şartlarda olmalıdır bunu iyi tayin etmek lazımdır. Bunun için Kutsal Kitabımızı açıp bakmamız gerekir. Burada Kur’an’ın tefsir uzmanı gibi bir tahlil yapacak değilim. Ama Allah’ın izni ve hükümleri doğrultusunda mücadele etmek gerekir. Filistin meselesi sabır ile çözülecek bir mesele değil, buna başka çözümler üretmek lazım gelir.

 

Müslüman Allah Yolunda topyekûn bir mücadeleye girmedikçe Filistin meselesi bitmez. Bu iş bir Tayyip ile kazanılmaz en az 10 Tayyip daha lazım. Yiğit ülke yöneticileri, yiğitçe hareket edecek, ölümü göze alıp kefenini giyecek ve ülkesini topyekûn birliğe davet ederek katil İsrail’e karşı siyasi ve ekonomik tedbirle alarak tüm ilişkilerini yeniden planlayacak. Dünya Allah lafzı ile titrediği zaman İsrail kimden yardım isteyecek görmek lazım. İşte Allah’ın yardımı o an Müslümanlarla olacaktır. Müslüman Allah’a teslim olacak, Allah da Müslüman’a yardım edecek. Yerlerin ve göklerin orduları Allah’ındır. Allah, her şeyi duyar, görür ve planlar.

Filistin’e yapılan İsrail zulmünü şiddetle kınıyoruz. Allah’a tevekkül eden Müslümanların, bir gün Allah tarafından gelen kudretli bir lider ile İslam’ın bayrağını İsrail semalarında dalgalandıracağına olan inancımız tamdır. O günün gelmesini bekliyoruz.

Hüseyin KAYA


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • İSTİŞARE TOPLANTILARI_1
  İSTİŞARE TOPLANTILARI_1
 • MERDER ZİYARELER
  MERDER ZİYARELER
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ
 • MERDER ZİYARETLERİ1
  MERDER ZİYARETLERİ1
 • MERDERDE EĞİTİM
  MERDERDE EĞİTİM
 • MERDERİN AÇILIŞI
  MERDERİN AÇILIŞI
 1. İSTİŞARE TOPLANTILARI_1
 2. MERDER ZİYARELER
 3. MERDER EĞİTİM MERKEZİ
 4. MERDER ZİYARETLERİ1
 5. MERDERDE EĞİTİM
 6. MERDERİN AÇILIŞI
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 • SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
  SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 • MERSAVİ AŞİRESİ 2
  MERSAVİ AŞİRESİ 2
 • MERSAVİ AŞİRETİ 1
  MERSAVİ AŞİRETİ 1
 1. MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 2. SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 3. MERSAVİ AŞİRESİ 2
 4. MERSAVİ AŞİRETİ 1
VİDEO GALERİ
YUKARI