Bugun...MERDER BASIN AÇIKLAMASI
Tarih: 16-07-2016 09:01:29 Güncelleme: 05-08-2016 15:49:29 + -


Ülkemiz, 15 Temmuz Cuma günü akşam saatleri itibarıyla başlayan ve milli iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan alçak bir kalkışmaya maruz kalmıştır.


MERDER BASIN AÇIKLAMASI

Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür ve Eğitim Derneği Basın Açıklaması

Ülkemiz, 15 Temmuz Cuma günü akşam saatleri itibarıyla başlayan ve milli iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan alçak bir kalkışmaya maruz kalmıştır.

Ordu içinde örgütlenmiş devlet ve millet düşmanı cuntacılar tarafından gerçekleştirilen bu hain kalkışmanın hak ettiği cevabı en etkili şekilde aldığından ve alacağından hiçbir kuşkumuz yoktur.

Bu menfur girişim karşısında, demokratik hukuk devletini sarsılmaz bir iradeyle savunan ve cuntacılara karşı siyasal tarihte eşine az rastlanır şekilde dik duran başta Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümetimize, güvenlik güçlerimize ve halkımıza en ufak bir zararın gelmemesi için canını ortaya koyarak sokakları dolduran ve devletin her türlü kurumuna sahip çıkmak üzere hareket eden asil Türk milletine ve bu harekete sonuna kadar destek veren tüm Mersavi aşireti mensubu akrabalarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Darbeci ihanet odaklarına yönelik olarak ortaya konulan bu demokratik duyarlılığı ve cesareti her türlü takdirin ötesinde görüyor, bu sayede ülkemizin yarınlarına dair umut ve hedeflerimizi daha da güçlü şekilde sahipleniyoruz.

Şüphesiz ki, ülkemizin ileri demokrasiye ve gerçek bir hukuk devletine ulaşma yolundaki azim ve kararlılığı artarak devam edecektir. Bu süreçte, başta paralel devlet yapılanması olmak üzere, her türlü vesayet ve terör odağına yönelik haklı mücadelede başarı elde edilmesi için, devletimizin yayında olduğumuzu, ülkemiz için canımızı vermek üzere hazır olduğumuzu ve bu ülkü için Başkomutandan “tamam, halkım evine dönebilir” diyene kadar  sokaklarda demokrasi nöbetimize devem edeceğimizi; ülkemize ve insanlık değerlerine ihanet eden darbeci çetelerin adalet karşısında hesap vereceğine ve en ağır şekilde cezalandırılacaklarına inancımız tamdır. Mersavi Sosyal

Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür ve Eğitim Derneği

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

16/07/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • MERDER ZİYARELER
  MERDER ZİYARELER
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ
 • MERDER ZİYARETLERİ1
  MERDER ZİYARETLERİ1
 • MERDERDE EĞİTİM
  MERDERDE EĞİTİM
 • MERDERİN AÇILIŞI
  MERDERİN AÇILIŞI
 • MEDER KİTAP DAĞITIMI
  MEDER KİTAP DAĞITIMI
 1. MERDER ZİYARELER
 2. MERDER EĞİTİM MERKEZİ
 3. MERDER ZİYARETLERİ1
 4. MERDERDE EĞİTİM
 5. MERDERİN AÇILIŞI
 6. MEDER KİTAP DAĞITIMI
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 • SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
  SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 • MERSAVİ AŞİRESİ 2
  MERSAVİ AŞİRESİ 2
 • MERSAVİ AŞİRETİ 1
  MERSAVİ AŞİRETİ 1
 1. MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 2. SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 3. MERSAVİ AŞİRESİ 2
 4. MERSAVİ AŞİRETİ 1
VİDEO GALERİ
YUKARI