Bugun...MER-DER TARİHİ BİR GÜN YAŞADI
Tarih: 25-01-2023 11:35:12 Güncelleme: 25-01-2023 11:39:12 + -


24.01.2023 salı günü akşamı MER-DER’de yapılan akrabalar arası birlik ve beraberlik toplantısının onur konuğu değerli akrabamız, sevgili kardeşimiz Mehmet Doğan YETİM idi


MER-DER TARİHİ BİR GÜN YAŞADI

MER-DER TARİHİ BİR GÜN YAŞADI

24.01.2023 salı günü akşamı MER-DER’de yapılan akrabalar arası birlik ve beraberlik toplantısının onur konuğu değerli akrabamız, sevgili kardeşimiz Mehmet Doğan YETİM idi. Her salı yapılan ve çok büyük bir teveccühle katılımın olduğu toplantılarda, bilgi ve tecrübe paylaşımı yapılmakta ve geleceğin mimarı olan gençlerin hayalhanelerine dokunularak yeni umutların yeşermesi için temeller atılmaktadır. Bugün de yine böyle bir gün oldu. Gençlerin yoğun ilgisi ile toplantı salonumuz doldu taştı.

Çok kıymetli Gençlerimiz ve değerli akrabalarımız, bugün yoğun katılımın olmasından dolayı soğuk havada salonda ve dışarda ayakta beklemek durumunda kaldınız. Bunun fakındayız. Ancak gelen misafirlerimizin öncelikli olarak içerde oturması, hem geleneğimizin hem de adabımızın gereğidir. Bir kez daha hiç kimsenin dışarda ya da ayakta kalmayacağı bir yere ihtiyacımız olduğunu hepimiz görmüş olduk. Bu durum yapacağımız çalışmalarımızın hızlanmasına vesile olacaktır.  Soğuk havada beklemek durumunda kalan tüm akrabalarımızda da ayrıca özür dileriz. Bu sorunu çözmek en öncelikli görevimiz olacaktır. Geldiğiniz ve bize katıldınız toplantımızın tüm zorluklara rağmen olumlu bir ortamda güzel ve verimli geçmesine sebep oldunuz. Hepinize en içten teşekkürlerimizi sunarız.

MER-DER büyük bir aşireti temsil ediyor. Yeri de büyük ve güzel olmalıdır. Hep beraber daha güzel bir yerin elde edilmesi için çalışacağız.

Büyüklerinin kıymetini bilmeyen, onları el üstünde tutmayan ve bilgi ve tecrübelerinden faydalanmayan bir nesil yerine, büyüklerine kıymet veren ve onları onure ederek onların her türlü tecrübelerinden faydalanan, bilgili ve donanımlı bir gençlik için yaptığımız bu toplantıların ana gündem maddesi, birlik, beraberlik ve kardeşliktir. Bu çerçevede yapılan istişare ve bilgi paylaşımı oldukça faydalı ve verimli olmaktadır. Birbirinden değerli Ticaret Sanayi Odası Başkanlığı Meclis üyelerinden genç iş adamı akrabalarımızın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Doğan YETİM ile birlikte derneğimizi ziyaret etmeleri toplantıya katılan bizleri ve gençlerimizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Bir şehrin ekonomik hayatına yeni dokunuşlarla yıllarca birikmiş sorunları çözmek üzere yaptıkları ve yapmayı planladıkları işleri tek tek sıralayan ve büyük bir sanayi kalkınma hamlesi ile şehrimizi Güneydoğunun en tercih edilen şehri yapma adına çalışmalar başlatan bu güzel ekip, Şanlıurfa’nın yeni ve parlayan bir yıldız olması için elinden gelen tüm gayretleri gösterecektir. Duyduğumuz, gördüğümüz buydu. Sayın Başkan konuşurken gözlerindeki ışıltı, sözlerindeki heyecan, hareketlerindeki acelecilik yerinde duramayan ve konuşurken bile zihninde sürekli planlar yapan bir görüntü sergiledi. Sahip olduğu bu olumlu sinerji ile Şanlıurfa’mıza çok şey katacağından eminiz. Yılların verdiği yorgunluk artık yok şehrimizde. Genç ve dinamik bir ekip tüm yönetim kurulu ile Şanlıurfa’ya çok büyük hizmetler kazandıracaktır. Nitekim yeni sanayi bölgelerinin yapılması için yapılan çalışmalar, çok büyük yatırım şirketleri ile yapılan görüşmeler, hızlı bir şekilde çözülmesi için başlatılan alt yapı hizmetleri bu hususta başarılı bir yönetim sergileneceğinin çok açık ispatıdır.

Hayat hikâyesini dinlerken 90’lı yıllardaki Şanlıurfa’ya ilk geliş ve burada tutunma, hayatta kalabilme gayretleri, ekonomik güçlüler ve çekilen çileler ve tüm bunlara güçlü bir irade ve sabırla dayanarak sıkı bir çalışma ile hayatta kalma mücadelesinin kolay geçmediğini öğrenmiş olduk. Kolay kolay hayat insana fırsatları, mevki ve makamları altın tepside sunmaz. Hele bir de kırsalda yaşıyor ve hayata tutunmaya çalışan yoksul bir aileden geliyorsanız. Yoksulluk kimse için kalıcı bir kader değildir. Allah herkese çalıştığının, gayretinin karşılığını verir. Sayın Doğan YETİM de bugünkü maddi ve manevi imkânlarını yatarak elde etmedi. Gecesini gündüze kattı. Az çok demedi, yaz kış demedi, babasının ve kardeşlerinin de yardımı ile yeni yeni yatırımlara girdi. Bir taraftan çalışıp iş hayatında başarılar elde ederken, tüm zorluklara rağmen eğitimini aksatmadı ve iyi bir eğitim aldı.

Hayat hikâyesini, gelecek planlarını, insan odaklı çalışma hayallerini zevkle dinledik. Dişi ile tırnağı ile kendi bilgi beceri ve çalışkanlığı elde ettiği tüm kazanımlarını bizimle içtenlikle paylaşan başkana ŞUTSO başkanlığı süresince büyük başarılar elde etmesini dileriz.

Zamanımızın acımasız ve hızlı geçen her anı, henüz sindirilemeyen olayları çözümsüz bir bulmaca gibi kucağımızda bırakıp giderken, geçmişten ders alan ve geleceğe umutla bakan bir gençliğin takınması gereken altın değerinde öğütler ile gecenin geç saatlerine kadar devam eden toplantımızda,  MER-DER Gençlik, yeni ufuklara yelken açmaya ant içen, anıt eserler ortaya çıkarmak için asaletinin gölgesinde, görerek, yaşayarak ve ders alarak karar verme süreçlerini değiştirmek gerektiği konusunda Şanlıurfa sanayicisine hizmet etme gayretinde olan Mehmet Doğan YETİM Başkan ile hemfikirdir.

Sayın başkanın yapacağı her türlü memleket hizmetinde yanında olduğumuzu ve akrabamız olarak kendisi ile gurur duyduğumuzu söylemek isteriz. Büyük başarılar sergileyerek şehrimizi yeni kurlara taşıyacağından eminiz. Onun başarısı hem şehrimizi hem de özelde biz Mersaviler’i oldukça memnun edecektir.

Gençlerimize iyi örnekler sunma adına MER-DER olarak başlattığımız bilgi ve tecrübe paylaşımı toplantılarımıza katılıp her saniyesi kıymetli zamanlarını ayırarak bizleri onure eden Değerli akrabamız  Ticaret Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Sayın Mehmet Doğan YETİM ve Meclis üyelerine en içten teşekkürlerimizi sunarız.

***

Bugün yaklaşık seksen bin nüfusu ile Şanlıurfa’nın en büyük aşiretlerinden olan MERSAVİLER’in siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel hayattaki büyümeleri birilerini rahatsız etmektedir. Şanlıurfa’nın en sakin, mütedeyyin ve vakur aşireti olan bu insanların başka aşiretlerin arka bahçesi gibi algılanarak siyaset ve ekonomik bakımdan sömürülmesinin son bulmasının zamanı gelmiştir. Bugün kendi içinden yetiştirdiği değerlerle siyaset ve ekonomik alanda bilgi, kültür, beceri, görgü, edep ve hayata olan hâkimiyeti ile gençlere örnek olacak değerli akrabalarımızın varlığı hepimizi memnun etmektedir.

25.01.2023

MER-DER

 

 

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MERDER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bilek Güreşi
  Bilek Güreşi
 • MER-DER OKUYOR
  MER-DER OKUYOR
 • MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
  MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 • GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
  GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 • MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
  MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
 • İSTİŞARE TOPLANTILARI_1
  İSTİŞARE TOPLANTILARI_1
 1. Bilek Güreşi
 2. MER-DER OKUYOR
 3. MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 4. GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 5. MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
 6. İSTİŞARE TOPLANTILARI_1
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
  İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 • SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
  SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 • MERSAVİ AŞİRESİ 2
  MERSAVİ AŞİRESİ 2
 • MERSAVİ AŞİRETİ 1
  MERSAVİ AŞİRETİ 1
 1. İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 2. MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 3. SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 4. MERSAVİ AŞİRESİ 2
 5. MERSAVİ AŞİRETİ 1
VİDEO GALERİ
YUKARI