Bugun...Kol Kola Tankların Önüne Atıldılar
Tarih: 21-07-2016 08:44:47 Güncelleme: 21-07-2016 08:59:47 + -


FETÖ'cü askerlerin darbeye teşebbüs ettiği gece demokrasi mücadelesi vermek için sokağa ilk çıkanlardan olan 62 yaşındaki Rifat ve Mine Özer çifti.


Kol Kola Tankların Önüne Atıldılar

İnsan kimin elini ayağını öper? Kime minnet duyar? En önemli varlık nedir yatarılmışlarda? Bu soruları çoğaltmak mümkün ise de, hiç gerek yok. bana göre cevap tektir. 15 Temmuz cuma günü tanklara bedenleri ile direnen, resimde de görüldüğü üzere fedakar, cefakar Anadolunun bağrı yanık insanıdır. bu insanların elleri ve ayakları öpülse yetersizdir. devlet ne yapması gerekiyorsa yapmalı ve çıplak elleri ile tanklara karşı durun Türkiye insananı, dil,din, ırk gözetmeden kutsamalıdır. İşte iki yaşlı eli öpülesi insannın darbe girişimi günü yaşadıkları.

15 Temmuz akşamı FETÖ'cü askerlerin darbe girişimi sırasında tankların ve kurşunların önüne atlayarak yaralanan yüzlerce vatandaşın kahramanlık hikayeleri gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Ankara Beştepe'de helikopterlerin saldırısında yaralanan 62 yaşlarındaki Mine ve Rifat Özer çifti de o kahramanlardan sadece ikisi. Ankara Bayındır Hastanesi'nde tedavi gören çiftten Rifat Özer o gece yaşananları şöyle anlattı:

ABDEST ALIP ÇIKTIK

"Gölbaşı'nda yaşıyoruz, Polis Akademisi'nin oradan gök gürültüsü gibi bir ses geldi, gök yüzüne dumanlar yükselmeye başladı. Dedik ki tamam, ülke gidiyor. Yatsı namazlarımızı kılmıştık, tekrar abdest aldık, üstümüzü başımızı geri dönememe ihtimalimizi göze alarak giydik, yola çıktık."

DUA EDEREK YÜRÜDÜK

"AK Parti Genel Merkezi'nin önüne geldik, 'tanklar külliyeye doğru gidiyor, engellememiz lazım' dediler. Hem Cumhurbaşkanımızı hem de ülkemizi korumak amacıyla oraya yola çıktık. Biz güvenlik gücü değiliz, ülkemizi, geleceğimizi, çocuklarımızı koruma isteğiyle gittik. 62 yaşındayız, ben de eşim de. O tankları nasıl durduralım? Bedenle, gücümüzle değil. Elimizde hiç bir şey yoktu, silah veya başka bir şey yoktu. Dua ederek, Kur'an okuyarak yürüdük."

KİME SİLAH ÇEKİYORSUNUZ

"Saydığım kadarıyla 3 tank vardı. Eşim tanklardan birindeki çocuğa 'Çocuğum siz kime silah çekiyorsunuz, neden geldiniz bu tankla buraya? İnin oradan hadi evladım' dedi, yanımızda da bir tane çocuk vardı, o çocuğu silahla vurdular. Hemen ardından gök gürlemesi gibi bir ses geldi, her taraf ateş içinde kaldı. Tarandığımızı düşündük. Vücuduma bir şeylerin saplandığını hissettim. Eşim yere düştü. O ağır yaralanmıştı. Sonra bir grup yardıma gelip bizi hastaneye taşıdı.”

HER ŞEY YOK OLACAK DİYE KORKTUK

“Vurulduğumda özellikle şunu düşündüm, TRT ele geçirilmiş, yaşasak, yaşamanın hiç bir anlamı yok gözümüzde, ertesi gün sokaklarda binlerce insan öldürecekler. Yok olacak, ülkemiz elimizden gidecek, şimdiye kadar mücadelesini verdiğimiz inancımız, amaçlarımız, her şey yok olacak. İşim varmış, ticaret yapıyormuşum, ben özgür yaşayamadıktan sonra, inançlarımı yaşayamadıktan sonra zerre umurumda değil." Kaynak ttp://www.yenisafak.com/gundem/kol-kola-tanklarin-onune-atildilar-2497284


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • İSTİŞARE TOPLANTILARI_1
  İSTİŞARE TOPLANTILARI_1
 • MERDER ZİYARELER
  MERDER ZİYARELER
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ
 • MERDER ZİYARETLERİ1
  MERDER ZİYARETLERİ1
 • MERDERDE EĞİTİM
  MERDERDE EĞİTİM
 • MERDERİN AÇILIŞI
  MERDERİN AÇILIŞI
 1. İSTİŞARE TOPLANTILARI_1
 2. MERDER ZİYARELER
 3. MERDER EĞİTİM MERKEZİ
 4. MERDER ZİYARETLERİ1
 5. MERDERDE EĞİTİM
 6. MERDERİN AÇILIŞI
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 • SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
  SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 • MERSAVİ AŞİRESİ 2
  MERSAVİ AŞİRESİ 2
 • MERSAVİ AŞİRETİ 1
  MERSAVİ AŞİRETİ 1
 1. MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 2. SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 3. MERSAVİ AŞİRESİ 2
 4. MERSAVİ AŞİRETİ 1
VİDEO GALERİ
YUKARI