Bugun...İYİ ÖRNEKLERDE NABİ BAYRAM
Tarih: 30-11-2022 09:40:22 Güncelleme: 30-11-2022 09:56:22 + -


Dün akşam (29.11.2022) değerli bir misafirimiz vardı. Misafir demek de doğru değil. O içimizden biri. MER-DER’in ilk kurulduğu günden beri maddi ve manevi olarak hep yanımızdaydı. Bizimle iş insanı olarak bilgi ve tecrübelerini paylaştı. Bir saat olarak planlanan sohbet iki buçuk saat sürdü. Zamanın nasıl akıp gittiğini fark etmedik. Tatlı bir dil, güler yüz ve samimi sohbet. Tadına doyum olmayan bir muhabbet.


İYİ ÖRNEKLERDE NABİ BAYRAM

İYİ ÖRNEKLERDE NABİ BAYRAM

Dün akşam (29.11.2022) değerli bir misafirimiz vardı. Misafir demek de doğru değil. O içimizden biri. MER-DER’in ilk kurulduğu günden beri maddi ve manevi olarak hep yanımızdaydı. Bizimle iş insanı olarak bilgi ve tecrübelerini paylaştı. Bir saat olarak planlanan sohbet iki buçuk saat sürdü. Zamanın nasıl akıp gittiğini fark etmedik. Tatlı bir dil, güler yüz ve samimi sohbet. Tadına doyum olmayan bir muhabbet.

İnsan hayatı iniş ve çıkışlarla doludur. Ancak bu zorlu yoldaki iniş çıkışları insanın kendisi bilir. Uzaktan bakan bizim gibi misafir bakışlı olanlar sadece sonuçları görür ve tüm değerlendirmelerini ona göre yaparlar. Çekilen çileler, dertler, eziyetler dışardakilerden taraf görülmediğinden ön yargılı kararlar verilir. İnsanlar da çoğu zaman içine düştükleri kötü durumları hemen ifşa etmezler. Önce halı altına süpürülen toz gibi az bir zaman gizlenir, ancak halı kaldırıldığında ortaya çıkan toz yığını gibi dertleri çekilmez olunca paylaşılır. Sorunların kendi içinde çözülmesi esas alınır.

Nabi kardeşimizin de anlattıkları bunu teyit eder nitelikte idi. Biz onu son hali ile tanıyorduk. Ne sıkıntılar çektiğini, ne zorluklarla mücadele etmek zorunda kaldığını bilmiyorduk. Bize şunu ders olarak verdi diyebiliriz: azim, kararlılık, mücadele…

Azimli, kararlı bir mücadele ile üstesinden gelinmeyecek bir durum yoktur. İstekli iseniz, yeteneklerinizin farkında iseniz ve de dürüst iseniz, en önemlisi de Allah’ı unutmamış iseniz üstesinden gelemeyeceğiniz bir durum olmaz İnşallah.

“ Hayat merdivenini çok hızlı çıkarsanız düşme riskiniz yüksektir. Ya da en üst basamağa birkaç basmak atlayarak hızla çıkarsanız ayaklarınız merdiven basamaklarında sağlam durmayabilir. Düşüş bir süre sonra kaçınılmazdır. Öyleyse siz, hızlı değil yavaş yavaş, sindire sindire yol alın. Çok kısa bir zamanda zengin olma hayalleri kurmayın. Sağlam ve güvenilir bir iş insanı olursanız düştüğünüzde de elinizden tutanlar olur. İnsan en çaresiz zamanlarda yanında birilerini görmek ister, bu da ancak sizin verdiğiniz dürüstlük ve güven ilişkilerine bağlıdır. Hayatta battım, bittim dediğim zamanlar oldu. Ama Allah’ın izni ile sıfırdan yine işimi kurdum ve durumumu düzelttim. İnanmak, çalışmak, ısrar etmek ve Allah’tan yardım istemek, budur başarının temel kaynağı.” Diyerek sohbet arasında gençlere olumlu mesajlar veren Değerli kardeşimiz Nabi BAYRAM, gençlerin yeteneklerini keşfederek kendi işlerini kurmakta acele etmelerini, okuma isteği ve yeteneği yoksa ısrarla okumak için zaman kaybetmemelerini en kısa yoldan iş hayatına atılmalarının gerektiğini söyledi. Nitekim “rızkın onda dokusunun ticarette olduğunu” dememiş miydi Sevgili Peygamberimiz.

Tatlı dili ve hoş sohbeti ile geçmişten geleceğe gençlerin sorularını cevaplayan, samimi ve içten tavırları ile gönülleri fetheden Nabi kardeşimiz gecenin feyizli ve bereketli geçmesini sağladı. MER-DER’in her salı gerçekleştirdiği iyilik halkası sohbetleri iyi örnekler konferansı ile çok güzel ve faydalı bir formata dönüştü. Gençlerin yoğun ilgisi bizi ayrıca sevindirdi.

 

Henüz 42 yaşında ve  Türkiye geneli büyük işler başarmış ARDEK firması kurucusu kardeşlere iş hayatları boyunca çok daha büyük başarılara imza atmalarını temenni ederiz.

Bugün Doğu ve Güneydoğu’nun tamamında, hatta Türkiye’nin dört bir yanında yangın denince ARDEK akla geliyorsa bunun sırrı NABİ ve kardeşlerinin inançlı başarı öyküsünde gizlidir.

Şunu unutmayalım, hiçbir başarı tesadüfi değildir. Her başarıda büyük bir emek vardır. Başarılı insanlara sadece başarılarının artması için dua edelim. Başarılı ve zengin akrabalarımızın varlığı bizi onurlandırmalıdır. Haset duyguları ile değil dua kardeşliği ile hareket edelim ve başarılarının daim olmasını dileyelim.

Başarılarınızın daim olması ve daha büyük hayaller ile daha büyük işler yapmanın temennisi ile değerli akrabamız, kardeşimiz. İyi ki varsınız, Allah sizi korusun…

Hüseyin KAYA

30.11.2022


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MERDER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bilek Güreşi
  Bilek Güreşi
 • MER-DER OKUYOR
  MER-DER OKUYOR
 • MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
  MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 • GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
  GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 • MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
  MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
 • İSTİŞARE TOPLANTILARI_1
  İSTİŞARE TOPLANTILARI_1
 1. Bilek Güreşi
 2. MER-DER OKUYOR
 3. MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 4. GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 5. MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
 6. İSTİŞARE TOPLANTILARI_1
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
  İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 • SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
  SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 • MERSAVİ AŞİRESİ 2
  MERSAVİ AŞİRESİ 2
 • MERSAVİ AŞİRETİ 1
  MERSAVİ AŞİRETİ 1
 1. İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 2. MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 3. SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 4. MERSAVİ AŞİRESİ 2
 5. MERSAVİ AŞİRETİ 1
VİDEO GALERİ
YUKARI