Bugun...Gelecek Gençlerindir
Tarih: 09-11-2022 10:19:30 + -


MER-DER farkındalık oluşturan eğitim faaliyetlerine devam ediyor.


Gelecek Gençlerindir

Gelecek Gençlerindir

MER-DER farkındalık oluşturan eğitim faaliyetlerine devam ediyor. MER-DER, geleceği yeni yetişen neslin omuzlarına güvenle terk ederken onlara aynı zamanda rehberlik de ederek hayatın acımasız yüzü ile yüzleştiklerinde nasıl tavır alınması gerektiği ile hayat tecrübesi yaşamışların tecrübelerini aktararak rehberlik ediyor. Biz biliyoruz ki, yeni nesil, ahlaklı, çalışkan,  öz damarlarına bağlı ve geleceğe hazır olursa, hayatı ıskalamadan yeni ufuklara doğru doğru yol alabilir. Sessiz ama derinden, güçlü ama gürültüsüz, başarılı ama kibirden uzak ve erdemli bir gençlik, en başta gelen temennimizdir. Bu da ancak geçmişten gelen sızma tecrübeler ve geleceğe yönelik yeni düşünce yapısı ile gerçekleşebilir. Bu nedenle tecrübe aktarımı yapmak önemlidir. Mersav gençlerine kendinden olan iyi örnekleri sunmak bir mutluluk gemisine binmekten farksızdır bizim için.

Said AKDAĞ, hayatı zorluklar mücadele etmekle geçmiş sporda başarılı sonuçların alındığı bir dalda öğrenci yetiştiren ve başarıları Türkiye’ye armağan edip kişiselleştirmeyen mütevazı bir akrabamız. Sevgili Said Hocamız, mütevazı kişiliği ve cana yakın olan söylemi ve sahip olduğu bilgi ve tecrübe birikimi ile dün akşam (08/11/2022) MER-DER’de güzel bir sohbet vererek geleceğin spora aşık ahlaklı gençlerinin başarıya susamış ideallerini yeni hayal ufuklarına yönlendiren tatlı bir üslup ile hayatımıza farklı bir renk kattı.

Said Hoca’mız, zorluklarla mücadele ederken nelere dikkat edilmesini gerektiğini, ideallerinin peşinde koşarken alınması gereken tavırları, başından geçen tatlı ve ibrete değer örneklerle anlattı. Hiçbir sağlam kariyer ve güçlü karakter zayıf mücadelelerle inşa edilmiyor. Yaşanmış onlarca zorlukla mücadele ederken spora olan aşkından asla vaz geçmeyen ve sonunda, hem sporu yapan, hem de sporda alan açan biri olarak hayata tutunmak pek kolay olmasa gerek. Tutucu bir aile ve çevreden ahlaklı ve başarılı bir spor adamı olarak yetişmek! İşte ayrıcalık bu. Onlarca ülkede, ülkesini beraberinde götürdüğü sporcularla en iyi şekilde temsil eden ve aynı zamanda ülke tanıtımına da en iyi şekilde katkıda bulunan vatan sevdalısı gençlerle başarılı bir federasyonu temsil etmek kolay olmasa gerek.

Biz de bu Cennet vatanın kendinden, geçmişinden, dininden, ahlakından ve vatan sevgisinden emin güzel evlatları yine böyle başarılı ve bizden bir akrabamız olduğu için mutluyuz. Ve seni hep başarılı, sporcu adaylarına rehber olan değerli bir spor adımı olarak görmek istiyoruz.

Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Gen. Bşk. Yardımcısı olmak ve bunu hiçbir desteğe ihtiyaç duymadan kendi dişi ve tırnakları ile elde etmek. Başarıları ile gündeme gelmek.. bir telefonla gelip, bir telefonla da gitmemek!.. İşte maharet bu. Başarın daim olsun değerli Said AKDAĞ Hocam…

Geceler bereketli, muhabbetler güzel, istişareler olumludur. Akrabalık geceye bereket katmakta, istişare ve muhabbet sevgiyi yaymaktadır.

Her hafta yeni birbirinden değerli akrabalarımız ile tanışıyoruz. Kitap okurken geleceğin yeni Mersavi neslini eğitimli ve vizyoner olarak bilinçlendirme çalışmaları yapmaktayız. İnsanlık, Müslümanlık, akrabalık, millet ve vatan sevgisi ile yoğruluyoruz. Aşkımız vatan, sevgimiz Allah, gayretimiz insanlık içindir.

Tüm akrabalarımızı bu güzel toplantılardan istifadeye bekliyoruz.

 

MER-DER

Hüseyin KAYA

Başkan Yardımcısı

09/11/2022


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MERDER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
  FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
 • Bilek Güreşi
  Bilek Güreşi
 • MER-DER OKUYOR
  MER-DER OKUYOR
 • MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
  MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 • GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
  GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 • MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
  MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
 1. FEN LİSESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE MERDEN'DEN ÖDÜL
 2. Bilek Güreşi
 3. MER-DER OKUYOR
 4. MER-DER KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ
 5. GENÇLİK SEMİNERİ TOPLANTILARI1
 6. MER-DER KİTAP-KAHVE PROJESİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
  İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 • SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
  SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 • MERSAVİ AŞİRESİ 2
  MERSAVİ AŞİRESİ 2
 • MERSAVİ AŞİRETİ 1
  MERSAVİ AŞİRETİ 1
 1. İŞTE ÜLKEMİZİN GURURU
 2. MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 3. SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 4. MERSAVİ AŞİRESİ 2
 5. MERSAVİ AŞİRETİ 1
VİDEO GALERİ
YUKARI