Bugun...BAŞKANIN AÇILIŞ KONUŞMASI
Tarih: 21-02-2014 15:06:54 Güncelleme: 21-02-2014 16:31:54 + -


Hayır işleri yapmak herkesin yapabileceği bir iş değildir. İnsanların maddi varlığından muhtaç olanları faydalandırması kolay olmayan bir faaliyettir.


BAŞKANIN AÇILIŞ KONUŞMASI

Merder resmi açılışını muhteşem bir yemek daveti ile yaptı. Tüm akrabaların yanısıra ,Vali Yardımcıları,  Milletvekilleri, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, dernek üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Dernek açılışına katılan davetliler büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. Genel amacı aşiret olgusu içinde eğitim alanında geri kalmış aile bireylerine eğitim olanakları sağlamak olan Merder, dernek çalışmalarında bu hedefine ulaşmak için her türlü katkıyı sağlayacak olan akrabalarına sonsuz teşekkürlerini sunar. Dernek açılışına katılımı ile bizi yalnız bırakmayan tüm aile büyüklerimize, sayın vali yardımcılarımıza ve millet vekillerimize özellikle teşkekkür ederiz. Bize onur verdiler. Hem davete icabet ederek hem de çelenk göndererek desteğini esirgemediğini gösteren tüm dostlara teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

Ayrıca davetin hazırlanması aşamasında her türlü fedakarlığı yaparak gece gündüz demeden çalışan yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarımıza teşekkür etmek bize mutluluk verecektir.

Dernekler demokrasilerin vaz geçilmez yapı taşlarıdır. Sivil toplum kuruşları olarak dernekler toplumun her alanında faaliyet gösterirler. Her dernek kuruluş amacına uygun faaliyet yapmak üzere çalışmalar yapar.

Merder, tüzüğünde belirtilen amaçlarına ulaşmak için faaliyetlerini sürdürmek amacı ile ülkenin. ilin ve aşiret mensuplarının bulunduğu bölge şartlarına göre en uygun planlamalar yapacaktır. Dernek hedeflerini açılış konuşmasında Başkanımız Sayın Davut Kırmızıaslan şöyle ifade etti:

Sayın Milletvekilim Sayın valim, kıymetli misafirler, sevgili akrabalarımız bu onur günümüzde sizinle bir araya gelmiş olmaktan sevinç duyuyorum. Hepiniz derneğimizin açılışına hoş geldiniz!
Sekiz aydan beri uzun ve yorucu çalışmalarımız sonucunda kurmaya muvaffak olduğumuz bu derneğin açılışını bize nasip eden yüce Allaha şükürler olsun.
Bu çalışmalarda tüm üyelerimizin ve geniş akraba çevremizin çok önemli katkıları bulunmaktadır. Çünkü derneğimizi oluştururken mümkün olduğu kadar geniş kapsamlı, yapıcı ve sevgi temellerine bağlı bir yapının oluşmasını hedefledik. Bunun için mümkün olduğunca çok farklı fikirlerden ve düşüncelerden faydalandık. Geniş katılımlı toplantılar düzenledik ve uzun süre tartışmaya bırakarak olabildiğince geniş mutabakatla oluşumun tamamlanmasını sağlamaya çalıştık. Toplantılara gelemeyen akrabalarımızın düşüncelerini de kamuoyu aracılığı ile sürekli takip ederek olumlu eleştirilerden yararlandık.  Ancak kabul edilmesi gerekir ki, bu kadar geniş ve büyük bir alanda yerleşmiş ve sayıca fazla olan ailemizin tüm üyelerine ulaşmanın da zorlukları bulunmaktadır. Bu nedenle çeşitli sebeplerle ulaşamadığımız akrabalarımızın bu konudaki farklı düşünceleri de gelecek çalışmalarımız da büyük önem kazanmaktadır. Onlara da ulaşıp katkılarını almayı görev biliyoruz. Bu vesile ile ihmal edildiğini düşünen hiçbir aile ferdimizin olmamasına özenle dikkat edeceğiz. Böyle akrabalarımız varsa onlarla en kısa sürede görüşüp katkılarını alacağız.
Hayır işleri yapmak herkesin yapabileceği bir iş değildir. İnsanların maddi varlığından muhtaç olanları faydalandırması kolay olmayan bir faaliyettir. Bu noktadan hareketle önce kendini değil, içinde yaşadığı toplumu düşünen akrabalarımızın gençleri, ailelerinden hareketle önce akrabalarına, sonra tüm Urfa halkına ve genelde de ülke insanına tüm içtenliği ile hizmet etmek istiyor. Onlar istiyorlar ki kendilerini yetiştiren topluma karşı minnet borçlarını yerine getirsinler,  ruh ve bedenen huzurlu olsunlar.

Birlik ve beraberliğin sağlanması, maddi ve manevi güç birliği, iyi günde kötü günde birliktelik, eğitim ve öğretimde rehberlik, sosyal ve kültürel alanda araştırma ve geliştirme çalışmaları, yalnız akrabalarımızın değil tüm memleketimizin yararına olacak yararlı faaliyet alanlarıdır.
Değerli akrabalarımız,
Sayılan bu amaçlar ve ilkeler doğrultusunda hedeflerimizi kısa, orta ve uzun vadede gerçekleştirilecek hedefler olarak gruplandırdık. İlk hedefimiz tüzel kişilik kazanmış bir kurumsal yapı oluşturmaktı. Tüm üyelerimizin büyük fedakârlıklarla maddi ve manevi olarak yaptıkları katkılarla Allah şükürler olsun ki ilk hedefimizi geçekleştirmiş bulunmaktayız. Bu vesile ile bu süreçte katkıda bulunan tüm üyelerimize huzurlarınızda samimiyetle bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Üyelerimizin bu çok değerli katkıları devam ettikçe daha güzel işler yapabileceğimize olan inancım tamdır. Bu inanç devam ettikçe amaçlarımızda belirlediğimiz orta ve uzun vadede ki hedeflere de kolaylıkla ulaşacağımız şüphesizdir. Bu nedenle üyelerimizin ve tüm akrabalarımızın maddi ve manevi katıklarını çok önemsiyor ve bu desteklerin devam edeceğinde inanıyoruz. Allah rızasını esas alarak sevgi ile çıktığımız bu yolda Allah’ın izni ile başarılı olacağımıza inanıyor, dualarınızı bekliyoruz.
Davetiyelerimizin tüm akrabalarımıza ulaşamamış olabileceğinin farkındayız. Bunu kendimiz için bir kusur kabul ediyor ve davetiye dağıtımında meydana gelmiş olabilecek aksaklıklardan dolayı kırgınlık gösteren akraba ve dostlarımızdan özür diliyoruz.
Konuşmama son verirken değerli zamanlarını ayırıp davetimize katılarak bizleri onurlandıran tüm misafirlerimize ve siz değerli akrabalarıma tekrar teşekkür eder, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlarım. Allaha emanet olun!

                                                                                  12/04/2008
Davut KIRMIZIASLAN
Mer-Der Yönetim Kurulu Başkanı


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MERDER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ
 • MERDER ZİYARETLERİ1
  MERDER ZİYARETLERİ1
 • MERDERDE EĞİTİM
  MERDERDE EĞİTİM
 • MERDERİN AÇILIŞI
  MERDERİN AÇILIŞI
 • MEDER KİTAP DAĞITIMI
  MEDER KİTAP DAĞITIMI
 • Mersaviler
  Mersaviler
 1. MERDER EĞİTİM MERKEZİ
 2. MERDER ZİYARETLERİ1
 3. MERDERDE EĞİTİM
 4. MERDERİN AÇILIŞI
 5. MEDER KİTAP DAĞITIMI
 6. Mersaviler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 • SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
  SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 • MERSAVİ AŞİRESİ 2
  MERSAVİ AŞİRESİ 2
 • MERSAVİ AŞİRETİ 1
  MERSAVİ AŞİRETİ 1
 1. MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 2. SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 3. MERSAVİ AŞİRESİ 2
 4. MERSAVİ AŞİRETİ 1
VİDEO GALERİ
YUKARI