Bugun...ABD’NİN S-400 HAZIMSIZLIĞI
Tarih: 24-06-2019 16:18:36 + -


ABD'nin S-400 aldığımızdan dolayı attığı adımlar ortaklığa uygun değil." Bu ortaklık da aslında ortaklık değil. ABD, Türkiye’nin bir numaralı düşmanıdır.


ABD’NİN S-400 HAZIMSIZLIĞI

ABD’NİN S-400 HAZIMSIZLIĞI

ABD'nin S-400 aldığımızdan dolayı attığı adımlar ortaklığa uygun değil." Bu ortaklık da aslında ortaklık değil. ABD, Türkiye’nin bir numaralı düşmanıdır. Bu düşman dost görünümlüdür. Bunun ülke olarak farkındayız, ama gelin görün ki ekonomik olarak da bağımlı durumdayız. ABD öksürse biz  burada hasta oluruyoruz. Tam bağımsızlık için daha çok çalışmalıyız. Herkes çalışmalı, sadece siyasiler değil, tüm ülke vatandaşları elinden gelini yapmalıdır. Bu ülke kolay kurulmadı.

Meydan okumak doğru değil ama kendi gücünün de farkında olmak gerek. Belki bugün ABD ile boy ölçüşecek kadar gelişmiş değiliz ama yarın için iyi hazırlanmalıyız. Ülkeler arası ilişkilerde rakip olma yerine işbirliği takip etmek her zaman daha avantajlıdır. Ülke önce kendi ulusal çıkarlarını düşünmek zorundadır. Ülkemiz yöneticilerinin bu konuda aldıkları kararlar ve yaptıkları açıklamalar desteklenmelidir. Yerinde ve gerekli açıklamalar yapılmaktadır.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamada; "Cumhurbaşkanı ve Trump Osaka'da görüşme konusunda teyitleşmişlerdir. Bu görüşmede sadece S-400 değil birçok konu ele alınacak. Diğer ortaklar ABD’nin adımını destekliyor. ABD'nin attığı adımlar hukuka uygun değil." Degil diyerek ABD’nin yanlış politikalarını yüzlerine vurmak anlamlıdır.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemi alımına ilişkin, "Hangi yaptırım kararı olursa olsun, Amerika'dan hangi açıklama gelirse gelsin, biz S-400'ü aldık ve artık S-400'ün Türkiye'ye ne zaman teslim edileceği konuşuluyor." dedi.

Çavuşoğlu ve Ruanda Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Dr. Richard Sezibera, Dışişleri Bakanlığındaki ikili ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

 

24/06/2019

H.KAYA


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER TEKNOLOJİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • MERDER ZİYARELER
  MERDER ZİYARELER
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ
 • MERDER ZİYARETLERİ1
  MERDER ZİYARETLERİ1
 • MERDERDE EĞİTİM
  MERDERDE EĞİTİM
 • MERDERİN AÇILIŞI
  MERDERİN AÇILIŞI
 • MEDER KİTAP DAĞITIMI
  MEDER KİTAP DAĞITIMI
 1. MERDER ZİYARELER
 2. MERDER EĞİTİM MERKEZİ
 3. MERDER ZİYARETLERİ1
 4. MERDERDE EĞİTİM
 5. MERDERİN AÇILIŞI
 6. MEDER KİTAP DAĞITIMI
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
  MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 • SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
  SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 • MERSAVİ AŞİRESİ 2
  MERSAVİ AŞİRESİ 2
 • MERSAVİ AŞİRETİ 1
  MERSAVİ AŞİRETİ 1
 1. MERDER EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI
 2. SODES MERDER EĞİTİM MERKEZİ İLE HAYALLERİNE KAVUŞTU
 3. MERSAVİ AŞİRESİ 2
 4. MERSAVİ AŞİRETİ 1
VİDEO GALERİ
YUKARI